نمک حمام

نمک حمام

نمک حمام
نمک حمام

نمک باکیفیت حمام، یک نوع نمک پرمنیزیم است که مزایای بسیاری برای سلامتی پوست و بدن دارد.

نمک را می توان برای تسکین دردهای عضلانی و کوفتگی مورد استفاده قرار داد. همان طور که در قدیم در میان ایرانیان رواج داشته است که در هنگام پیچ خوردن و کوفتگی پا، آن را با مخلوطی از تخم مرغ و نمک می بستند و کاهش درد در این مواضع به وضوح احساس می شد.

همچنین نمک یک لایه بردار بسیار ملایم و طبیعی است که مضرات استفاده از لایه بردارهای صنعتی و شیمیایی را نداشته و پوست بدن و صورت را به آرامی اسکراب می کند.

با لایه برداری سطحی، سلولهای مرده پوست از بین رفته و پوست جوان و درخشان تر نمایان می شود. استفاده از نمک برای رفع تیرگی ها ی پوست نیز بسیار موثر می باشد.

از دیگر خواص نمک حمام یا نمک بدن می توان به جذب منیزیم اشاره نمود.

منیزیم یک عنصر بسیار حیاتی برای تنظیم اعصاب حرکتی و بهبود عملکرد ماهیچه های قلب و مغز است و همان طور که می دانید منیزیم در مواد خوراکی مانند بامیه، تخمه آفتابگردان، سویا، لوبیا قرمز، بادام هندی و اسفناج وجود دارد. اما یکی از راه های جذب منیزیم از راه پوست بدن است که به راحتی با استفاده از نمک حمام می توان به این مهم دست یافت.

روش استفاده از نمک حمام بدین صورت است که ابتدا محل را با کمی آب خیس کرده و مقداری از نمک حمام را به صورت دورانی در محل موردنظر ماساژ میدهید. این عمل تا زمانی که دانه های نمک در زیر دستانتان آب شود ادامه خواهد یافت. و در نهایت پوست آبکشی می شود.

لجن حمام:

 استحمام لجن:این مورد شامل بکار بردن نوع خاصی از لجن می شود. این نوع لجن نمک طبیعی و مواد معدنی را به ميزان فراوانی به تمام قسمت های بدن می رساند. حمام لجن بسياري از بیماری های پوستی مانند پسوریازیس، کهیر، ویتیلیگو یا پیسی موثر هستند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *