نمک درمانی

این روزها خواص درمانی نمک بر کسی پوشیده نیست.

«نمک درمانی استفاده از تاثیر نمک در درمان بیماری های تنفسی و بهبود بیماری های ناشی از اختلال در سیستم تنفسی است. در نمک درمانی از هیچ دارو یا ماده شیمیایی استفاده نمی شود و قرار نیست بیماران در این اتاق کار خاصی انجام بدهند. کافی است بنشینند و فقط در آن تنفس کنند.

کریستال نمک در مجاورت بدن انسان منجر به آرامش،
افزایش قدرت سیستم دفاعی بدن، قلب، غدد فوق کلیوی و تیروئید می‌شود.

استفاده از نمک حمام، شنا در حوضچه نمک، حضور در اتاق و غار نمکی، ماساژ با سنگ نمک، استفاده از صابون نمک، راه رفتن روی نمک  همه همه مصداق نمک درمانی بوده و یک جاذبه منحصر به فرد در حوزه گردشگری درمانی می باشد که ما آماده همکاری با سرمایه گذاران و علاقمندان به فعالیت در این حوزه می باشیم.

09121310635

نمک درمانی

توضیحات تکمیلی:

درباره نمک درمانی

نمک سالها از آغاز زمان بوده است و در تمام طول تاریخ از همه انواع مواد غذایی استفاده شده است – به عنوان یک عنصر پخت و پز معمول، در جاده های برف و یخی، به عنوان نگهدارنده و حتی به عنوان ارز در قرن ها گذشته. نمک یکی از مواد ضروری است که زندگی را تشکیل می دهد.

نمک در روش های مختلف درمانی، شفا و دارویی مانند راه حل های سالین، نبولاسیون، اسکراب پوست، حمام نمکی، گلدان  و غیره   بیشتر شناخته شده به عنوان درمان “نمک” مرطوب استفاده می شود. به لطف نوآوری های تکنولوژیکی، در جامعه مدرن ما، یکی دیگر از جنبه های نمک درمانی به وجود آمده است که در آن مزایای بهداشت عمومی از کیفیت نمک برای جذب رطوبت حاصل می شود. آن را Dry Salt Therapy نامگذاری شده و همچنین به عنوان هالوتراپی  Halotherapy شناخته می شود.

هالوتراپی امروزه در سراسر اروپا، استرالیا، انگلستان، کانادا، ایالات متحده و دیگر مناطق به عنوان یک جایگزین طبیعی و راه حل مناسبی برای بهبود سلامت عمومی، مسائل تنفسی، شرایط پوست، سم زدایی، عملکرد ورزشی و موارد دیگر ارائه می شود.

امکانات و کسب و کارهای خاصی در سراسر جهان وجود دارد که تنها در ارائه درمان خشک نمک تمرکز دارند. آنها اغلب به اتاق نمکی، غارهای نمکی، غارهای نمکی و سایر اسامی مراجعه می کنند.

همه انواع کسب و کارهای موجود در حال حاضر ارائه درمان نمک خشک را ارایه میدهند از جمله مانند اسپا روز، مراکز سلامتی، استودیو یوگا، طب اسپا، باشگاه های تناسب اندام، متخصصان متخصص کایروپراکتیک و طب سوزنی، و دیگر شرکت های بهداشت و سلامتی و حرفه ای.

همانطور که نمک در اتاق نمکی حرکت می کند، این ذرات نمکی از کلرید سدیم خشک به سیستم تنفسی استنشاق می شود. نمک خشک به طور طبیعی شروع به جذب آلرژن ها، سموم و مواد خارجی به ریه ها و در طول دستگاه تنفسی شما می کند. نمک خشک ممکن است به کاهش التهاب و عبور از راه های هوایی بدن کمک کند. ساختار بلوری کریستال های خالص NaCl خالص از بین می رود و تمام مواد بد را پاک می کند. این مبنایی است که چگونه نمک درمانی خشک می تواند بر افراد مبتلا به بیماری های تنفسی مثل آلرژی، آسم، برونشیت، فیبروز کیستیک، COPD و دیگران تاثیر بگذارد.

خواص نمک خشک نیز جذب ناخالصی و ارائه خواص ضد باکتریایی که به پوست نفوذ می کند، مانند آکنه، پسوریازیس و اگزما، همچنین تنظیم کننده گردش خون میکروبی است. ذرات کوچکتر می توانند در زیر سطح پوست قرار گیرند و رطوبت را نسبت به پوست جذب می کنند. ذرات نمک بزرگتر به پوست می رسند و هر ماده باکتری و خارجی را جذب می کنند. نمک خشک، جوانه زدن سلول را تسریع می بخشد و سفتی پوست را بهبود می بخشد.

شرایط آب و هوایی در یک اتاق نمکی خشک باید حفظ درجه حرارت خاص ، رطوبت و تهویه مناسب برای اطمینان از کارآیی نمک درمانی و ایجاد یک محیط تمیز هوا برای مصرف کننده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *